Kurumsal

F’blue, kullanıcısına ‘Ulaşılabilir Lüks’ kavramını ve deneyimini sunmaktadır.
Tarihçe

Ferace Teksktil, Beyoğlu’nun usta terzisi Bayan Gizilla’nın yanında yetişen Mustafa ve Mehmet AKGÜL tarafından 1969 yılında kuruldu. Blue Jean üretiminde o dönemin sayılı üreticileri arasında yer alan F’blue, ileriki yıllarda AKGÜL KOT GİYİM olarak faaliyetlerine devam etti.

1980’li yılların başlarında Jean üretimini bırakarak perakende kumaş satışına başladı ve 90’lı yıllara kadar bu şekilde devam etti. 1990’lı yıllardan sonra toptan kumaş satışına başlayan firma, yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini sürdürdü.

2000’li yıllara gelmeden ikinci nesil ile denim üzerine uzmanlaşmaya başladı ve bununla birlikte kurumsallaşmanın temelleri atıldı. Yıllar içerisinde satış ve pazarlama faaliyetlerini genişleterek Ferace Tekstil olarak kumaş sektöründe ilk sıralara doğru hızla tırmanmaya başladı.

2012 yılında uluslararası piyasaya açılmak ve firmanın koleksiyonlarını oluşturmak adına F’blue markasının altyapı çalışmaları başladı. 2013 yılında marka faaliyetlerine dair çalışmalar ve koleksiyonlar tamamlandı.

 

Vizyon

Amacımız, geleneksel kültürden almış olduğumuz müşteri memnuniyeti ilkelerimizi çağımızın ihtiyaçlarıyla harmanlayarak müşterilerimizle buluşturmak.

İnsan Kaynakları

F’blue çatısı altında bir araya gelen çalışanlarımız, başarımızın temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle çalışanlarımızın huzuru, itibarı ve mutluluğu bizim için her şeyden önce gelir. F’blue olarak, yetenek geliştirmeye yönelik yatırımlar yapmaya özen gösteriyoruz. İnsan Kaynakları politikalarımız arasında ilk sırada, çalışanlarımızı yetenek ve niteliklerine uygun olarak görevlendirmek ve daha sonra da onların gelişimlerine katkıda bulunmak yer alıyor. Alanında uzman ve profesyonel bir yaklaşımla hareket eden çalışanlarımız sayesinde başarılarımızla gurur duyuyor ve bu verimliliği gelecek planlarımızda da sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz.

Kalite Politikası

Yasal yetkiler dahilinde iş sorumluluklarımızı en iyi seviyede yerine getirmek, personele sürekli eğitim sağlayarak her gün kendini yenileyen bir kadro oluşturmak, müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmak, uygulanabilir şartları gözeten “sürekli gelişim” anlayışı doğrultusunda kalitemizi daima geliştirmek, firmamızın en öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.