Kurumsal

F’blue, kullanıcısına ‘Ulaşılabilir Lüks’ kavramını ve deneyimini sunmaktadır.
Tarihçe

Ferace Teksktil, Beyoğlu’nun usta terzisi bayan Gizilla’nın yanında yetişmiş Mustafa ve Mehmet AKGÜL kardeşler tarafından 1969 yılında kurulmuştur. İlk zamanlar blue jean üretiminde sayılı üreticiler arasında yer alan AKGÜL KOT GİYİM olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

İlk zamanlar blue jean üretiminde sayılı üreticiler arasında yer alan Akgül kot giyim sanayi olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
1980 li yılların başlarında Jean üretimini bırakarak perakende kumaş satışına başlamış ve 90 lı yıllara kadar bu şekilde devam etmiştir.
1990 lı yıllardan sonra toptan kumaş satışına başlayan firmamız yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.
2000 li yıllara gelmeden 2. nesil ile denim üzerine yoğunlaşıp ihtisaslaşmasıyla birlikte kurumsallaşmanın temelleri atılıp süre gelen yıllarla satış ve pazarlama faaliyetlerini genişleterek Ferace Tekstil olarak pazarda denim kumaş liginde ilk sıralara doğru hızlı tırmanış başlamıştır.
2012 yılında uluslararası lige açılmak ve firmamızın koleksiyonlarını oluşturmak adına Fblue markasının alt yapı çalışmalarını başlatmış olup 2013 yılında da marka faaliyetlerini de hızlandırarak marka çalışmalarını tamamlanmıştır.

Vizyon

Amacımız geleneksel kültürden almış olduğumuz müşteri memnuniyet ilkelerimizi çağımızın ilkeleri ile birleştirerek sizlere sunabilmektir…

İnsan Odaklığı

F’BLUE çatısı altında bir araya gelen çalışanlarımız başarımızın temelini oluşturmaktadır. Çalışanlarımızın huzuru, itibarı ve mutluluğu bizim için her şeyden önemli ve değerlidir. F’BLUE olarak insan kaynakları politikamız; insan yeteneğine yatırım yapmaya yöneliktir. Çalışanlarımızı yetenek ve niteliklerine uygun olarak görevlendirerek, onların gelişimlerine katkıda bulunmak öncelikli hedefimiz olmaktadır. Alanında uzman ve profesyonel bir yaklaşımla hareket eden çalışanlarımız sayesinde kazandığımız başarıların haklı gururunu yaşamakta ve bu başarıları geleceğe taşımayı hedeflemekteyiz.

Kalite Politikası

Yasaların tanıdığı yetkiler dahilinde sorumluluğunu aldığı işleri mükemmel düzeyde yerine getiren ; sürekli eğitilen personeliyle her gün kendini yenileyen, müşteri ve ilgili tarafların beklentilerini karşılayan, uygulanabilir şartları gözeten, ‘’Sürekli İyileştirme ‘’ anlayışı doğrultusunda kalitemizi daima geliştirerek müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı hedefleyen bir firma olmak temel önceliğimizdir.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.